JUICE PLANET KAFE

2009 yılında İzmir’ de küçük bir kioksta müşterileri ile buluşan Juice Planet, kısa sürede ürünlerini, konseptini ve tüketim kanallarını geliştirmiş ve artan talebe cevap verebilmek adına ülke çapında büyük bir organizasyona dönüşmüştür

Juice Planet Kafe; Günümüz Modern yaşamının getirdiği olumsuzluklarla değişen ve fast-food tüketimine yönelen beslenme alışkanlığına karşı, sağlıklı beslenmeyi merkeze alarak, doğadaki sebze ve meyveleri en doğal şekliyle müşterilerimize sunduğumuz, düşük yatırımlı, yönetimi kolay, geniş mönülü kafe konseptidir.

Alan (m2) ve menü olarak JP’nin uyguladığı en geniş konsepttir.

200 m2 ve üzerindeki, özellikle tesis içi işletmelerimizde, cafelerin yoğun olduğu caddelerde ve teras alanlı AVM’lerde uygulanan yemekli cafe konseptidir.

Zengin mönüsünün yanında, 50 çeşit ürünü ve 20 farklı seti ile Juice Planet ürünlerinin de satıldığı bu kafelerde, beslenme yoluyla önlenebilecek ya da takviye edilebilecek sağlık sorunlarında müşterilere doğal, katkısız, sağlıklı karışımlar sunulmaktadır.

İYİLİK ATÖLYESİ KAFE

JP Gıda’ nın “Paylaşmak, değer katmak, birlikte kazanarak, dikkat çekmek, farkındalık arttırıp örnek olacak sürdürülebilir projeler yaratmak amacıyla yola çıktığı ve ilkini İzmir MaviBahçe alışveriş Merkezi’ nde açtığı, paydaşlarına artı değer katacak, dezavantajlı grupları içinde barındıran, sosyal sorumluluğu yüksek Kafe Konseptidir.  

Sürdürülebilir İyilik Projesi olarak adlandırdığımız bu konsept ile dezavantajlı grupların özgüvenlerini kazanmaları, geçimlerini sağlayacak bir işe iş sahip olmaları, toplumla bütünleşmeleri, toplum tarafından da benimsenerek normalleşmeleri hedeflenmektedir.

Bir defa yapılıp biten birçok sosyal sorumluluk projesinden farklı olarak İyilik Atölyesi; kendi kaynağını kendisi yaratan, etki alanı yüksek, Franchising sistemi ile yaygınlaştırılabilen, destekçi kapsam ve sayısı arttırılmaya müsait, sürdürülebilir bir projesidir.

Jp Gıda, bu projeyi “İyilik Bulaşıcıdır” sloganıyla İzmir’den başlayarak, gerekli yeterlilikleri gösteren girişimciler ile tüm illerimizde açarak ülke geneline yaygınlaştırmayı hedeflemektedir.  

JP Gıda Danışmanlık tarafından hayata geçirilen bu özgün model, 100-200 m2 arasında, cafelerin yoğun olduğu caddelerde ve teras alanlı AVM’lerde açılabilecek kahve konseptidir.
Zengin kahve ve çay çeşitlerinin yanısıra pek çok alternatif soğuk ve sıcak içecek, Juice Planet ürünleri ile iyi sandviç ve lezzetli tatlı çeşitleri sunar. Kafede dezavantajlı bireyler aileleri ile birlikte çalışır. Kafenin gelirinin bir bölümü, isteğe bağlı olarak bağış makbuzu ile farklı ihtiyaç noktalarına da aktarılabilir.

Kazandıklarının bir bölümünü sosyal sorumluluk anlayışı gereği topluma aktarmak, bu sayede kalıcı değerler üreterek gelecek nesillere örnek olmak isteyen yatırımcı ve girişimciler için, ticari yanı bir tarafa, manevi değeri son derece yüksek bir konsepttir.

    JP GIDA -  Gıda Franchising Danışmanlığı
    Adres: Binbaşı Reşatbey Mah. Akçay Cd. No:9/6 Gaziemir, İzmir
    Tel : +90 (232) 445 91 93
    Fax : +90 (232) 484 15 80