BAŞARI HEDEFLEYEN GİRİŞİMCİLERE
FRANCHISE İMKANI

Biz Kimiz?

2011-2015 yılları arasında Türkiye’de tüm sektörler içinde en hızlı büyüyen 100 şirket arasında yer alan JP Gıda, ülke çapında 40 noktada tüketicilerle buluşan Juice Planet markası ve Kafe konseptleri ile girişimcilere yeni iş fırsatları sunmaktadır.

Konseptimiz Ne?

Sağlıklı beslenme konusunda bilinçlenmenin giderek arttığı günümüzde, yarattığı Juice Planet markası ile sektördeki önemli bir boşluğu dolduran JP Gıda; Franchise modeli ile sağlıklı ürünlerini ülke çapında yaygınlaştırmaktadır.  

Ne Sunuyoruz?

Yeni bir iş kurarken kurumsal bir markanın tecrübesini arkasına alıp olası riskleri başlangıçta önlemek ve başarılı olmak isteyen girişimciler için Jp Gıda, sağladığı Franchise imkanları ile önemli  fırsatlar sunmaktadır.

Doğal yolculuğuna 2009 yılında İzmir’de başlayan Türk markası Juice Planet, 2017 yılında sektöründe lider marka olarak, elde edindiği tecrübe ve birikimle yurtdışında da Master Franchiseler vererek sağlıklı beslenme öncülüğünü güçlü temsil yeteneğiyle sürdürmektedir. Bu yönüyle Juice Planet, ülkemizde doğan ve yurtdışına franchising veren kendi alanındaki ilk Türk markası olmuştur.

Taze meyve sebzelerden sağlıklı, katkısız, lezzetli ve tümüyle doğal karışımların yanında pek çok ürünü, kafe ve kiosk formatında tüketicilerle buluşturan Juice Planet, kendi işini kurmak isteyen girişimciler için franchise imkanı sunmaktadır.

Tüm konseptleri her yaştan tüketicinin kendi ihtiyacına yönelik birçok alternatifi bulabileceği şekilde oluşturulan Juice Planet, ilave şeker ve hiçbir katkı maddesi içermeyen, doğal ve sağlıklı ürünleri ile markalaşırken, aynı zamanda toplumsal bir alışkanlık ve kalıcı farkındalık yaratabilme hedefindedir. 

Franchising sistemini paylaşım ve büyüme modeli olarak gören JP Gıda, kurulduğu yıldan beri yurt içi ve yurt dışında şube sayısını artırarak büyümeye devam etmektedir.

Franchise adaylarında Aranan Özellikler

 • Girişimci bir ruh ve başarma arzusu.
 • Özellikle insan ilişkilerinde ve finansal yönetimde yetenek ve tecrübe.
 • Tüm zaman ve gücünü işine harcama isteği ve imkanı.
 • Askerliğini tamamlamış olmak.
 • Juice Planet işletmeciliğinin gerektirdiği yatırımları karşılayabilecek finansal imkanlara sahip olmak..

Franchise adayları için Eğitim ve Destek

Eğitim:
Seçilen işletmeci adayı, Juice Planet tarafından verilen eğitim programına katılarak işletmeci olabilme hakkını kazanır. Eğitim 2 aşamada tamamlanır;

1-Ön Eğitim: Merkezde verilen temel konsept ve marka standartlarına yönelik teorik eğitim ve ardından yakın bir şubede pratiğe yönelik eğitimler.

2-Sürekli Eğitim: İş başı eğitimi ardından dönemsel eğitimleri kapsar. Her eğitim sonunda eğitim belgesi ve not verilir, bu notlar toplamı işletme score card ını belirler.

Destek Hizmetleri:
İşletmecilerimize, işletmenin açılış hazırlıkları süresince ve açılışın ilk gününden itibaren pazarlama, reklam, satın alma, lojistik, eğitim, insan kaynakları, operasyon, kalite kontrol gibi yoğun destek hizmetleri verilmektedir.

Franchise adayları için

Yatırım Şartları

Yatırım bedeli, Kafe ve Kioks tercihi, konseptleri ve alanın özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Bu konuda Jp Gıda İş Geliştirme Birimi’nden detaylı bilgi talep edebilirsiniz.

JP Gıda İş Geliştirme Birimi: 0533 676 67 59  – isgelistirme@jpgida.com

Yatırımın Ortalama Geri

Dönüş Süresi

Yatırım tek başına marka ve konseptten ibaret değildir. Başarılı bir işletme, işletmecisinin performansı ve yönetim becerisi ile istediği hedeflere ulaşabilir. JP Gıda, franchise partnerlerinin başarıya ulaşması için yatırımın her aşamasında kendilerine bilgi ve tecrübesini aktararak destek olur, kendilerine mentörlük yapar.  Doğru lokasyon-doğru işletmeci bir araya geldiğinde Juice Planet marka ve konseptleri ortalama 2 yılda yatırım maliyetlerini çıkarmaktadır.

Fiziksel Şartlar

Yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bölgeler, alışveriş merkezleri, sinema, okul, dershane yakınları, fast food işletmeciliğine uygun ana arterler, cafe veya kiosk açılacak mekânda aranan özellikler arasındadır. Lokasyonlar JP Gıda yetkilileri tarafından onaylanır ve ardından kiralanır ya da satın alınır.

Yerin Fiziksel Özellikleri:

İş yeri sokak-cadde konseptiyse mutlaka giriş katında olmalıdır. Giriş katı minimum 40 m2, toplam açık alanla birlikte minimum 100 m2 olmalıdır. Ön cephe genişliği; minimum 6 m, tavan yüksekliği minimum 2.90 m olmalıdır.

Kiosk ise AVM lerde giriş katlarında, oyun alanları ve sinema önlerinde veya merdiven yakınlarında işlek bölümlerde yer almalıdır.

Açılacak yer Juice Planet yetkilileri tarafından onaylanır ve kiralanır ya da satın alınır.

Servis Modeli:

Kioks ve Kafe konseptinde servis modeli farklılık göstermektedir. Seçilen modele uygun mönü, mutfak yatırımı ve işletme modelleri geliştirmiştir. Seçilen yatırım türüne bağlı olarak geliştirilecek modellerin tamamında, az personel ve düşük işletme giderleri esas alınarak yatırımcılarının daha yüksek kar elde etmesi hedeflenmektedir.

Lojistik

JP Gıda, Juice Planet temel karışımlarının malzemelerini ve tüm yiyecek menüsünü merkezinde kalite standartlarına göre üretir ve donuk olarak şubelerine sevk eder. Şubede ustalık gerekmeden kolayca hazırlanan çok zengin bir varyasyon yaratarak tüketicisi için çok çeşit, işletmecisi için ise kolay ve takip edilebilir bir ürün yönetimi sunar.

Sevkiyat:

JP Gıda, tüm ürünleri kendi merkezinden şubelerine donuk veya standart kargo ile haftalık olarak sevk eder. Sevkiyat planının dışındaki şubelere donuk kargo teslimi yapılır.

Hangi Ürünler Merkezden Alınacak?

 • Donuk Juice Ürünler
 • Kahve çeşitleri
 • Çay Çeşitleri
 • Sandviçler-Pizzalar
 • Salata Sosları
 • Dondurma Çeşitleri
 • Logolu Sarf Malzemeler
 • Giyim Malzemeleri
 • Tanıtım Malzemeleri

Kiralama

JP Gıda, AVM lerde işletmecisine alt kiralama modeli uygular. Bu yolla iş merkezi ve AVM lerden kiralanan yerler, alt kiralama sözleşmesi ile işletmeciye kiralanır. Sözleşmede kiralanan yere ilişkin standart ve beklentiler ile uygunsuzluk durumundaki yaptırımlar yer alır. İşlemecinin sözleşmede imza altına alınan standart ve yatırımları esas alması beklenir.

Teminat

Juice Planet işletmecisinden alt kiracılık ilişkisi varsa, her ayın kirası için kira süresine tekamül eden kira senedi ve ayrıca minimum 3 kira bedeli depozito alır. Bunların dışında aylık ürün alımına tekamül edecek tutarda teminat talep eder.

Referans

JP GIDA, UFRAD (Uluslararası Franchising Derneği)  üyesi bir firmadır. JP nin uyguladığı franchise sistemi UFRAD tarafından denetlenmektedir. (www.ufrad.org/franchise)

Ayrıntılı Bilgi için

JP Gıda-Juice Planet ailesine katılmak isterseniz, başvuru formunu doldurmanız ya da franchise@juiceplanet.com.tr adresine e-mail göndermeniz yeterli!

Arayarak bilgi almak isterseniz; (0232) 445 91 93 numaralı telefondan bize ulaşabilir ve merak ettiğiniz tüm soruların yanıtını alabilirsiniz.

İlginiz için teşekkür ederiz.

  JP GIDA - Gıda Franchising Danışmanlığı
  Adres: Binbaşı Reşatbey Mah. Akçay Cd. No:9/6 Gaziemir, İzmir
  Tel : +90 (232) 445 91 93
  Fax : +90 (232) 484 15 80